علم اعداد
  
 
 
آرشیو
 
شنبه 22 بهمن‌ماه سال 1384
جفر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد.

Jump to: navigation, search

جَفر یا عددشناسی یعنی فال واجها (حروف) و یا همان پیشگویی با شماره ها. فالگیرهای شماره دان، پرسشی را آماده می‌کنند بعد هم برای گرفتن "پاسخ" این گامها را طی می‌کنند:

- تبدیل حروف پرسش به شماره ابجد- پیدا نمودن مدخل کلان و مدخل خُرد واژه ها- یافتن پایه همانندی هر حرف بر پایه جدولهای حروف ابجد- بدست آوردن زبر و بینات حروف به دست آمده- بخش کردن حروف- ویرایش- درآوردن یک جمله از ۱۵ سطر (مستحصله)- شناخت توانمندی شماره ها- و در پایان رسیدن به آوای ناپیدا و پاسخ درونی از ظاهر پرسش توسط قرآن.

الگریتم رسیدن به این علوم:

آشنایی اولیه با اصطلاحات->علم نقطه-> علم عدد-> علم مدد->علم حروف ->علم جفر ->علم جفر ساده-> جفر کامل->ستاره شناسی

مسلمانان بر این باورند که یکی از پیشوایان آنها علی همه این گامهای یادشده را به صورت ذهنی انجام داده و پاسخ هر پرسش را برای دوستانش بازگو کرده است.

کاربردهای این فال را هم در این موارد میدانند: - یافتن عناصر چیره بر سرشت هر فرد و میزان سازگاری افراد با یکدیگر- پیشگویی برای هر فرد- پیدا کردن زمانهای خوش شگون و بدشگون از راه اخترشماری- شرایط برآورده شدن آرزوها- بهبود بیمارها با خواندن ورد و افسون- خواص واجها- دریافت "رازهای" نامهای پیشوایان اسلام از راه آیه تطهیر - تأثیر نامهای خدایی شماره شناسی شماره‌های آریایی، لرزشی، مادی و شماره‌های نیرومند آنها بر این باورند که شماره‌های ۳ و ۷ و ۴۰ رمز و رازی دارند. آنها میکوشند تا برپایه زمان زایش هر شخص ویژگیها و منش او را بازگو کنند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 113413


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها